• Facebook Clean

​​​  Nahrávka  

 

Nová orchestrálna suita zložená z 16 tancov vychádzajúcich zo slovenských ľudových piesní. Skomponoval ju Peter Breiner a v roku 2014 bude predvedená a nahraná Kráľovským filharmonickým orchestrom v Londýne.

 

 Zážitok 

 

Audio CD je minulosťou. Chceme vytvoriť oveľa viac než to - novú mediálnu webstránku navrhnutú tak, aby ste sa do nej mohli ponoriť. Chceme, aby naše publikum malo veľmi odlišnú, participatívnu skúsenosť s orchestrálnou hudbou, takú, ktorá ich zapojí do procesu a podnieti ich predstavivosť. Bude to úplne nový a odlišný spôsob prezentácie súčasnej hudby. Viac informácií tu.

 

  Oveľa viac než cédečko 

 

Nahrávka Slovenských tancov bude slúžiť ako špička novej mediálnej štruktúry, známej ako Transmedia. Publikum ich bude môcť sledovať cez rôzne platformy, nielen ako najmodernejšie audio a video, ale bude môcť získavať všetky súvisiace informácie, sledovať každú časť procesu tvorby z mnohých uhlov a spoznávať celý príbeh Slovenských tancov so všetkými detailmi a príbehmi zúčastnených. Každý z návštevníkov sa môže skutočne stať súčasťou príbehu.

 

Napriek všadeprítomnému digitálnemu nadbytku a klikacím rozptýleniam, chceme sa pokúsiť podporiť hlbšiu a dlhšiu zaangažovanosť, stotožnenie sa a živú účasť pri stretnutí s autentickou hudbou a to ako on-line tak aj v reálnom svete.

 

  POSLANIE 

 

1/1

 Pôvodný web seriál 

 

Séria 1

Nahrávka s Kráľovskou filharmóniou

 

Séria 2

Zákulisie nahrávky

 

Séria 3

16 tanečných filmov

 

Séria 4

Archív všetkých koncertov

 

Séria 5

Folklór a projekt s rozhovormi

 

 Interaktívne funkcie 

 

Navrhnuté tak, aby boli ľahko ovládateľné a prístupné pre publikum 21. storočia, ktorému sú blízke elektronické hračky

 

Virtuálny zvukár

Počúvajte hudbu tak, ako sa to páči vám. Návštevníci majú možnosť ovládať, ktorú sekciu orchestra chcú vidieť a počuť osobitne či spolu s ostatnými.

 

Hrám s orchestrom

Hudobníci môžu nahrať svoje vlastné improvizované sóla v určitých častiach skladby a okamžite ich počuť s sprievodom Kráľovských filharmonikov.

Pozostáva zo 16 tancov, ktoré sú založené na slovenských ľudových piesňach (rovnako ako podobné suity iných skladateľov - Dvořáka, Brahmsa, Beethovena, Kodálya, Borodina...), metamorfované mnohými vrstvami Breinerovho hudobného jazyka, obsahujúce  prvky džezu, folklóru a improvizácie. Album je plný farebných  kontrastov, energie, neobvyklých inštrumentácií a humoru a nahráme ho v legendárnych štúdiách Air Lyndhurst/Abbey Road v Londýne.

Chceme aby sa slovenské pesničky, pretavené prvkami amerického džezu, rytmami New Yorku, vizuálnymi predstavami filmára z Portorika a hlavne farbou a krásou symfonického zvuku, prostredníctvom anglického orchestra, slovenských sólistov a choreografov a tanečníkov zo 16 krajín, dostali do celého sveta.

SlovakDances.com & Slovensketance.sk

All rights reserved 2012-2020

Slovak Dances scores written by Peter Breiner

 

Videos and Website created by Sasha Santiago

Original Slovak Dances fonts created by Sväťo Mikyta,

Pavol Bálik, Vojtech Ruman

S-ACC

PROUD SPONSORS

COLLABORATORS